چهارشنبه 13 اسفند 1399

امدادرسانی به ۵۱۷۴ آسیب دیده از حوادث جوی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به ۵۱۷۴ نفر از هموطنان آسب دیده از حوادث جوی در ۵۲ شهر و روستا و ۳۶ محور کوهستانی ۱۶ استان کشور خبر داد.

مهدی ولی پور ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در  چهار روز گذشته در استان های متاثر از حوادث جوی و اقلیمی افزود: طبق آخرین اخبار ارزیابی شده دریافتی از سوی گروه های امداد و نجات، حوادث یادشده مسافران را در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، مرکزی و همدان با مشکلاتی همراه کرده است.

وی ادامه داد: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در چهار روز گذشته ۸۴ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: رهاسازی ۱۰۵ دستگاه خودرو از برف، توزیع ۱۰۰۷ تخته پتو، ۷۱۳۵ کیلوگرم نایلون، ۶۶۵ بسته غذایی، ۱۹۳ بطری آب معدنی و ۳۷۳ بسته بیسکوییت از دیگر اقدامات ۶۴ تیم (متشکل از ۲۳۱ نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در ۱۶ استان کشور بوده است.

کلمات کلیدی
amir hatefi niya
تهیه کننده:

amir hatefi niya

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *