چهارشنبه 13 اسفند 1399

چگونگی برگزاری آزمون بالاترین درجه داوطلبی هلال احمر

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات نحوه برگزاری آزمون درجه را تشریح کرد و گفت: این آزمون از سی ام آذرماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان امدادونجات به نقل از میزان، حمیدرضا اسکاش گفت: هر داوطلبی که وارد جمعیت هلال احمر می‌شود پس از گذراندن دوره‌های آموزشی تئوری و عملی وارد درجه داری جمعیت می‌شود.

وی افزود: این درجات شامل امدادگر یکم، امدادگر دوم، امدادگر سوم، نجاتگر یکم، نجاتگر دوم، نجاتگر سوم و ایثار می‌شود؛ بنابراین درجه ایثار (جستجو نجات در ایران) بالاتری درجه جمعیت است.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اظهار کرد: هر ساله آزمون ایثار برگزار می‌شود تا واجدین شرایط که از نجاتگران یکم هستند برای وارد شدن به درجه ایثار سنجیده شوند.  

اسکاش گفت: این درجه از دو جهت مهم است. اول به دلیل اینکه بالاترین درجه ماست و دوم اینکه داوطلبانی که این درجه را دریافت می‌کنند ممکن است به استخدام جمعیت دربیایند.

معاون برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات بیان کرد: این آزمون شامل دو بخش آزمون آمادگی جسمانی و  مهارتی است.

اسکاش با اشاره به آزمون آمادگی جسمانی گفت: این آزمون شامل ۹ بخش است که شامل تست کوپر، درازو نشست، دو  و .. است که در این مرحله تقریبا ۷۰ درصد متقاضیان حذف می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در این بخش سخت گیری می‌شود، افزود: ما اسم این مسئله را درست گیری می‌گذاریم، زیرا در تمام عملیات‌های امداد و نجات، آمادگی جسمانی بسیار اهمیت دارد. ما به افرادی که مهارت دارند، اما جسم چابکی ندارند پیشنهاد می‌کنیم به مربیان ما بپیوندند.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات درباره آزمون مهارتی بیان کرد: این آزمون از ۵ مرحله شامل کمک‌های اولیه، جستجو نجات در جاده، آوار، کوهستان و محیط‌های آبی می‌شود و کار با تجهیزات به صورت عملی سنجیده می‌شود.  

معاون برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات اظهار کرد: در سال‌های گذشته این آزمون به صورت متمرکز برگزار شد، اما در سال جاری سه تیم ده نفره متشکل از بهترین مربیان ما، از سه نقطه کشور، استان به استان سفر می‌کنند و آزمون را برگزار می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر ۷۰۰ نفر در کشور این درجه را دارند و بیش از ۲ هزار نفر دیگر به این مرحله رسیده اند

به گفته اسکاش، این آزمون از سی ام دی ماه آغاز می‌شود.

کلمات کلیدی
amir hatefi niya
تهیه کننده:

amir hatefi niya

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *