چهارشنبه 13 اسفند 1399
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان؛

وجود پایگاه کوهستانی هلال احمر همدان، جان مصدومان هیپوترمی را نجات داد

حمید عرفی یگانه معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان از انتقال مصدومان ترومایی و هیپوترمی به پایگاه کوهستانی این جمعیت در دشت میشان و نجات جان آنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان در ساعت ۱۵:۱۰ روز گذشته یکم اسفند ماه، فردی با شماره سه رقمی ۱۱۲تماس حاصل نموده و به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان اعلام می نماید که ۴ نفر کوهنورد در منطقه تخته نادر در ارتفاعات الوند دچار سانحه و سرما زدگی شده اند و نیاز فوری به کمک دارند .
 
وی افزود این مرکز با هماهنگی معاون امداد و نجات و با استفاده از تجهیزات تخصصی مکان یابی دقیق افراد حادثه دیده را انجام داده و به تیم امداد کوهستان مستقر در ارتفاعات الوند ماموریت می دهد که به محل مورد نظر اعزام شوند.
 
عرفی اضافه کرد تیم جستجو ونجات پایگاه کوهستانی میدان میشان موفق می شود در ساعت ۱۶:۳۵ دقیقه خود را به افراد حادثه دیده برسانند و پس از ارزیابی های اولیه و تریاژ بندی،  مصدومین را که دچار ترومای زانوی پا و افت فشار ، کاهش توانایی را رفتن و بخصوص هیپوترمی شده بودند به پایگاه مذکور انتقال دهند.
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به شرایط جوی نامساعد و مخاطره آمیز بودن مسیر انتقال مصدومین و از همه مهمتر سرمازدگی و افت فشار مصدومان گفت وجود پایگاه کوهستان در آن منطقه این شرایط را فراهم آورد که در ساعت ۱۸:۲۱ دقیقه مصدومین را به پایگاه منتقل نموده و ضمن اسکان همراهان، هر ۴مصدوم را در تمام طول شب در محل درمانی پایگاه تحت درمان و ریکاوری قرار دهند.
وی گفت بعد از گذشت یک شب و بهبود یافتن مصدومین، آنها را صبح امروز دوم بهمن ماه ۹۹  با حال مساعد و رضایت کامل از خدمات دریافت شده با همراهی وراهنمایی یکی از همنوردها از پایگاه امداد و نجات کوهستان دشت میشان به پایین منتقل نموده ودر محل گنجنامه تحویل خانواده هایشان نمایند.
 
عرفی با اشاره به اینکه نجاتگران این جمعیت به صورت شبانه روزی در ارتفاعات الوند(پایگاه کوهستانی میدان میشان )حضور فعال دارند از کوهنوردان و همراهان آنها درخواست نمود در صورت بروز هرگونه حادثه سریعا با شماره سه رقمی ۱۱۲ تماس حاصل نموده و وضعیت موجود را به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان گزارش دهند تا نجاتگران در اسرع وقت به کمک آنها بشتابند.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *