شنبه 13 آذر 1400
رئیس جمعیت هلال احمر:

مجلس بودجه ای متناسب با وظایف هلال احمر تصویب کند

همتی با اشاره به این که باید تا آخرین لحظه و بدون کم ترین کاستی به فعالیت های خود برای خدمت به مردم عمل کنیم از نیاز هلال احمر به بودجه متناسب با وظایف محوله اش خبر داد.

کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر که روز سه شنبه برگزار شد، گفت: خدمت در جمعیت هلال احمر به قدری مهم است که باید در تمامی لحظات آماده بود و تا آخرین لحظه ای که مسئولیت وجود دارد، به مردم شریف ایران خدمت کنیم

او افزود: در همین راستا انتظار می رود تا مدیران و معاونین هلال احمر نیز با تمام تلاش به فعالیت خود ادامه دهند. در بارندگی ها و سیل های چند روز اخیر نیز به وضوح شاهد بودیم که تمامی نیروها با تمام توان پای کار بودند تا جان شهروندان را نجات دهند. همه ما در هلال احمر یاد گرفته ایم که خدمت در این نهاد عام المنفعه را به خاطر رضای خدا و کمک به شهروندان انجام دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تا آخرین لحظه که مجموعه مدیریت فعلی در هلال احمر حضور دارد، همه فعالیت ها با قوت و تمام و کمال به انجام رسد. در عالی ترین حوزه های نظام نیز همین اصل حکمفرماست و شاهد بودیم که رئیس جمهوری همین چند روز پیش اعتبار مورد نیاز هلال احمر برای راه اندازی بیمارستان نجف اختصاص داد. بنابراین کار در هلال احمر تعطیلی ندارد.

همتی ادامه داد: موفقیت هایی که هلال احمر در 20 ماه گذشته داشته است، حاصل تلاش همه همکاران  است و خوشبختانه سایر دستگاه ها نیز به خوبی با هلال احمر همکاری کردند تا خدمت به مردم متوقف نشود. بارزترین موفقیت هلال احمر نیز واردات بیش از 112 میلیون دز واکسن بود که نقش مهمی در کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا داشت. مشخصا واردات کرونا در تاریخ هلال احمر بی سابقه است و از همه افرادی که در واردات واکسن به هلال احمر کمک کردند، تشکر می کنیم.

 

او افزود: همواره هلال احمر با مشکل منابع مالی رو به رو بوده است اما در سال 99 کار به مراتب سخت تر بود اما سازمان برنامه و بودجه با این وجود، همکاری های خوبی با هلال احمر داشت و تخصیص ها نیز به خوبی انجام شد. امروز نیز باید تعامل با مجلس به خوبی از سوی معاونین شکل گیرد تا بودجه سال 1401 نیز متناسب با فعالیت های هلال احمر باشد و از نمایندگان مجلس نیز تقاضا داریم که با توجه به حساسیتی که فعالیت های هلال احمر دارد، بودجه لازم را اختصاص دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش همه کارکنان هلال احمر، بار دیگر جمعیت به مجموعه ای قابل اعتماد بدل شده است و همگان خدمت در این مجموعه را افتخار خود می دانند. در همین راستا امید است تا نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز در تصویب بودجه هلال احمر در سال 1401 همچون گذشته، یاری گر ما باشند.

منبع : برنا

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *