شنبه 13 آذر 1400

برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی انتخابات باشگاه امدادگران و نجاتگران در استان ایلام / تقدیر از زحمات و تلاش های دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در چهار سال گذشته

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی به منظور برگزاری سومین دوره انتخابات باشگاه امدادگران و نجاتگران استان ایلام با حضور مدیر عامل، معاون امداد و نجات، رئیس اداره حراست، مسئولین امداد و نجات شعب و دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران این جمعیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام در این جلسه از زحمات و تلاش های دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در چهار سال گذشته تشکر و قدر دانی کرد.
علی اصغر علی اکبری گفت: با توجه به شیوه نامه اجرایی باشگاه امدادگران و نجاتگران انتخابات باشگاه امدادگران و نجاتگران امسال در سه سطح شهرستان ها، استان ها و کشوری و به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
علی اصغر علی اکبری با اشاره به اینکه در استان ایلام مرحله ثبت نام شهرستانی انتخابات باشگاه از 15 آبان ماه آغاز شده و تا 20 آبان ماه ادامه دارد، است، اضافه کرد: با برگزاری انتخابات شهرستانی پنج نفر از امدادگران و نجاتگران منتخب و سپس با برگزاری انتخابات استانی، دو نفر از برگزیدگان به مرحله کشوری راه می یابند.
علی اکبری، مشارکت فعال امدادگران در هنگام حوادث، اجرای صحیح آموزش های تخصصی امداد و نجات، مشارکت و همفکری امدادگران و نجاتگران در برنامه های مربوط به حوزه فعالیت های امدادی، جذب، سازماندهی و برنامه ریزی برای ارتقا و اعطای درجه و نشان امدادی را از جمله اهداف راه اندازی این باشگاه ذکر کرد.
وی افزود: راه اندازی این باشگاه به عنوان بازوی اجرایی مدیران و کمکی برای تحقق اهداف سند راهبردی جمعیت هلال احمر در عرصه امداد و نجات و آموزش عمومی امدادی خواهد بود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام همچنین خواستار مشارکت حداکثری امدادگران و نجاتگران استان در این انتخابات با ثبت نام در سایت  emdad-yar.ir شد.
در ادامه این جلسه معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ایلام گزارش اقدامات و فعالیت های 8 ماهه حوزه معاونت امداد و نجات را ارائه کرد و گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان ایلام در 8 ماه گذشته سال 1400 به 245 حادثه امداد رسانی کردند.
جواد بیگ محمدی اظهار داشت: از این تعداد ماموریت امدادی 135 مورد حادثه جاده ای و 60 مورد حادثه کوهستان بوده است که این نشان می دهد بعد از حوادث جاده ای ، حوادث کوهستان در استان ایلام در رتبه دوم قرار دارد که این می طلبد شعب و تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان آمادگی لازم را برای پوشش حوادث کوهستان داشته باشند.
بیگ محمدی بیان کرد: امسال علاوه بر آموزش های پیش بیمارستانی ، عمومی امداد و عمومی نجات در خصوص آموزش های تخصصی بر اساس ضرورت ها و احساس نیاز بعضی از شعب ، اولویت ما بر آموزش های تخصصی نجات در حوادث ترافیکی بود و خدا را شکر نسبت به سال های گذشته در خصوص آموزش های جاده ای تحول بسیار خوبی شکل گرفته است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در ادامه این جلسه توضیحاتی در خصوص سامانه امداد یار و دستور العمل آتی باشگاه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال استان را تشریح کردند.
گفتنی است در این جلسه  از زحمات و تلاش های دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در چهار سال گذشته با اهدای لوح توسط مدیر عامل ، معاون امداد و نجات و رئیس اداره حراست تقدیر شد.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *