یکشنبه 22 فروردین 1400

امدادرسانی هلال‌احمر به ۴۶ هزار آسیب‌دیده سوانح ترافیکی و حوادث اقلیمی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به ۴۶ هزار و ۲۴ نفر از آسیب دیدگان سوانح ترافیکی و حوادث اقلیمی فصل زمستان در جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور و سخت گذر کشور خبر داد.

مهدی ولی پور با تشریح آخرین اقدامات انجام شده توسط گروه های امدادرسان هلال احمر در طرح ملی امداد و نجات زمستانه سال ۹۹ گفت: از ابتدای اجرای این طرح (۲۰ آذر تا هشتم اسفند) 5086 ماموریت مختلف امدادرسانی از جمله  2928 مورد ماموریت سوانح ترافیکی (۵۸ درصد از کل ماموریت ها) و ۴۲۵ مورد ماموریت سوانح جوی به منظور خدمات رسانی به هموطنان و مسافران زمستانی گرفتار و در راه مانده  فصل سرما در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: در این مدت 1455 نفر از مصدومان و حادثه دیدگان انواع حوادث با دریافت خدمات پایه امداد و کمک های اولیه از سوی نیروهای امدادی هلال احمر در محل وقوع حوادث یادشده درمان سرپایی شده و 2310 نفر دیگر از آنان نیز برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در اجرای طرح ملی امداد و نجات زمستانه هلال احمر 2833 نفر از مسافران زمستان و متاثران از برف و کولاک در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر اسکان اضطراری و موقت یافتند.

به گفته ولی پور همچنین در مدت یادشده با انجام ارزیابی های اولیه و ثانویه امدادی از سوی نیروهای امدادرسان و انجام ۶۷۸ مورد عملیات نجات فنی شماری از حادثه دیدگان از سوانح ترافیکی با استفاده از ست های هیدرولیک و پنوماتیک نجات از داخل خودروهای سانحه دیده رهاسازی شدند

کلمات کلیدی
amir hatefi niya
تهیه کننده:

amir hatefi niya

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *