چهارشنبه 29 دی 1400
رئیس سازمان امداد و نجات:

60 درصد ماموریت های هلال احمر مربوط به حوادث ترافیکی است/انجام بیشترین ماموریت در استان اصفهان

مهدی ولی پور با اشاره به این که از ابتدای سال جاری تا روز 16 آذرماه بیش از 12 هزار ماموریت امداد جاده ای انجام شده، از انجام بیشترین ماموریت امدادی در محورهای استان اصفهان خبر داد.

مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص تنوع ماموریت های جمعیت هلال احمر در سال 1400 گفت: طبق ارزیابی های انجام شده از روز اول فروردین ماه سال جاری تا روز 16 آذرماه، 60 درصد ماموریت ها در حوزه حوادث جاده ای، 13 درصد در خصوص مراجعات حضوری شهروندان، 9.5 درصد مربوط به حوادث شهری، 9 درصد مربوط به حوادث کوهستان، 3 درصد در ارتباط با حوادث جوی، 2 درصد در ارتباط با حوادث کارگاهی و صنعتی، 2 درصد در خصوص حوادث ساحلی، 1 درصد در حوزه حوادث متاثر از آتش سوزی جنگل ها و مراتع و 0.5 درصد حوادث مربوط به زمین لرزه ها بوده است.

وی افزود: در همین مدت 12 هزار و 780 ماموریت ترافیکی در محورهای برون شهری توسط نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر انجام که در این ماموریت ها 8 هزار و 3 نفر به مراکز درمانی منتقل و 2 هزار و 502 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: 3 هزار و 789 مصدوم طی 3 هزار و 420 مورد عملیات نجات فنی از خودروهای آسیب دیده رهاسازی شدند که از نظر تعداد ماموریت نسبت به مدت مشابه سال 1399 شاهد رشد 11.5 درصدی و از نظر تعداد عملیات نجات فنی شاهد رشد 5 درصدی هستیم.

ولی پور با اشاره به حادثه خیزترین محورهای کشور ادامه داد: بیشترین ماموریت جاده ای و ترافیکی در استان اصفهان با 1153 مورد که شامل 9 درصد از کل ماموریت های ترافیکی کشور است، انجام شد. پس از آن در استان مازندران 935 مورد عملیات شامل 7.3 درصد از کل ماموریت های ترافیکی و در استان گلستان 910 مورد عملیات، شامل 7.1 درصد از کل ماموریت های ترافیکی صورت گرفت، که این استان ها در رده های بعدی قرار دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: 20 درصد از کل ماموریت های ترافیکی در محورهای 3 استان شمالی گلستان، گیلان و مازندران انجام شده که معادل 2 هزار و 581 مورد ماموریت است.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *