شنبه 13 آذر 1400

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس خبر داد، مانور منطقه ای نجات از ارتفاع در شهرستان لامرد برگزار شد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس از برگزاری مانور منطقه ای نجات از ارتفاع و جستجو و نجات در آوار در شهرستان لامرد خبر داد و گفت: در این مانور 4 تیم امدادی از شهرستان لامرد، یک تیم آنست (سگ های نجات) از مرکز استان به همراه روسای شعب لارستان، مهر و خنج به عنوان شعب معین، به میزبانی شهرستان لامرد که در محل کارخانه آلومینیوم (سالکو) برگزار گردید، حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امداد و نجات هلال احمر فارس؛ مهدی خوبیار با اعلام این خبر اظهار کرد: در مانور برگزار شده دستگاه های امدادرسان و شرکت های صنعتی به دعوت شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو) به منظور استفاده از توان امدادی و کمک های جمعیت در بحث آموزش و پشتیبانی حوادث در منطقه و صنایع مستقر در منطقه حضور داشتند.

خوبیار اضافه کرد: در حاشیه برگزاری این مانور تفاهم نامه ای بین جمعیت هلال احمر و شرکت آلومینیوم جنوب تبادل شد.

وی به قول مساعد شرکت آلومینیوم جنوب برای خریداری و تجهیز پایگاه کوهستان تابناک شهرستان لامرد اشاره کرد.

گفتنی است در این مراسم از امدادگران حاضر در عملیات سقوط از ارتفاع در منطقه گردشگری درزوی اخند شهرستان لامرد که جان 4 تن را از مرگ حتمی نجات دادند تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است در حاشیه برگزاری این مانور معاون امداد و نجات، رئیس اداره حراست جمعیت هلال احمر استان فارس و شعبه لامرد با فرماندار این شهرستان دیدار نمودند.

در این دیدار فرماندر لامرد قول مساعد همکاری برای استفاده از بودجه های سه درصد نفت و گاز جهت کمک به جمعیت هلال احمر و ساخت و تجهیز پایگاه کوهستان و همچنین تجهیز اتاق مدیریت بحران را داد.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *