چهارشنبه 26 مرداد 1401

رییس سازمان امدادونجات: 10درصد بهره وران از خدمات هلال احمر در سیلاب های کشور، مربوط به کرمان است.

مهدی ولی پور، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در رفسنجان بیان کرد: 10درصد از آسیب دیدگان ناشی از سیلابهای مرداد ماه جاری در سطح کشور که از خدمات گوناگون جمعیت هلال احمر بهره مند شدند، مربوط به استان کرمان است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان: مهدی ولی پور در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در رفسنجان بیان کرد: 10درصد بهره وران از خدمات هلال احمر در سیلابهای اخیر کشور، مربوط به استان کرمان است. 
 
وی افزود: یک هزار و 98 منقطه شامل ۱۴۷ شهرستان، ۹۰ شهر و ۸۶۸ روستا در سراسر  کشور توسط جمعیت هلال احمر امدادرسانی شده است. 
 
وی ضمن تشکر و قدردانی جهت هماهنگی و همکاری ستاد مدیریت بحران در استان کرمان افزود: با امدادرسانی به موقع در استان کرمان شاهد کمترین آسیب بوده ایم. 
 
وی با اشاره به امدادرسانی 44 هزار و 812 نفر در سطح کشور خاطرنشان کرد: اسکان اضطراری، نجات و انتقال مصدومین به مراکز درمانی، کمک به تخلیه آب منازل، رهاسازی خودروها، حمایت روانی آسیب‌دیدگان از  جمله اقدامات جمعیت هلال احمر در سیل های اخیر است. 
 
وی با اشاره به امدادرسانی هلال احمر در 140 محور مواصلاتی تصریح کرد: یک هزار و 600 تیم عملیاتی، یک هزار دستگاه و خودروی امدادی و 15 بالگرد تاکنون در سیل های اخیر کشور به کار گرفته شده است.  
 
وی با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر در خصوص توزیع اقلام امدادی و زیستی در بین حادثه دیدگان افزود: کرمان معین استان های جنوب و جنوب شرق کشور است که زیرساخت های پاسخ به حوادث در این استان باید تقویت شود.
 
کلمات کلیدی
محمد اینانلو روابط عمومی
تهیه کننده:

محمد اینانلو روابط عمومی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *