سه شنبه 05 مهر 1401
برای اولین بار پس از همه گیری کرونا؛

دوره باز آموزی و توانمندسازی نجاتگران پایگاه های امداد و نجات در خراسان جنوبی برگزار شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری دوره باز آموزی و توانمندسازی نجاتگران پایگاه های امداد و نجات در خراسان جنوبی خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدعلی کاوسی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: برای اولین بار پس از همه گیری کرونا برنامه بازآموزی و توانمندسازی ویژه نجاتگران پایگاه های امداد و نجات به مدت دو روز در ارتفاعات روستای چرمه از توابع شهرستان سرایان برگزار شد.
 
وی بیان کرد: تعداد ۷۱ نفر از نجاتگران پایگاه های امدادونجات سطح استان و همچنین همکاران حوزه امداد و نجات در این برنامه شرکت کرده اند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در ابتدای برنامه مختصات Gps در اختیار نجاتگران قرار گرفت تا بتوانند با استفاده از آن خود را به محل برگزاری دوره برسانند، افزود: برگزاری مستمر دوره های توان افزایی و بازآموزی کمک قابل توجه ای به بالا بردن سطح مهارت و حفظ آمادگی نیروهای امدادی می‌کند.
 
وی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی و عملی در این دوره ها، گفت: این کارگاه ها با محوریت کمک‌های اولیه، فرود از ارتفاع، نحوه استفاده از Gps در عملیات‌های جستجوی مفقودین حوادث کوهستانی، نحوه تکنیک های جستجو در حوادث کوهستانی و ارزیابی صحنه حادثه و تثبیت صحنه ها برگزار شده است.
کلمات کلیدی
محمد اینانلو روابط عمومی
تهیه کننده:

محمد اینانلو روابط عمومی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *