پنجشنبه 30 دی 1400
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرخبر داد:

بیش از ۳ هزار نفر در برف و کولاک ۷۲ ساعت گذشته امدادرسانی شدند/ حضور ۱۱۰ تیم عملیاتی هلال‌احمر در ۱۵ شهرستان

رئیس سازمان امداد و نجات در خصوص امداد رسانی در ۷۲ ساعته گذشته، ۱۲ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان های جنوبی و رضوی، اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری درگیر برف و کولاک و نیز آب گرفتگی بودند.

 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرخبر داد :
 
بیش از ۳ هزار نفر در برف و کولاک ۷۲ ساعت گذشته امدادرسانی شدند/ حضور ۱۱۰ تیم عملیاتی هلال‌احمر در ۱۵ شهرستان
 
رئیس سازمان امداد و نجات در خصوص امداد رسانی  در ۷۲ ساعته گذشته، ۱۲ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان های جنوبی و رضوی، اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری درگیر برف و کولاک و نیز آب گرفتگی بودند.
 
از بین این استان ها ۸ استان نیازمند امدادرسانی بودند که ۳۳ شهرستان، ۱۶ شهر، ۳۰ روستا، سه منطقه عشایر و ۱۶ محور کوهستانی را شامل می‌شد.
 
ولی پور گفت عوامل عملیاتی هلال احمر در این استان ها به ۳ و هزار و ۴۰۰ نفر امدادرسانی کردند که یک هزار و ۲۶۴ نفر را اسکان اضطراری یافته و ۴۸ نفر را به مناطق امن منتقل کردند.
 
امدادگران و نجاتگران هلال احمر یک مصدوم را به مرکز درمانی منتقل و یک نفر را به طور سرپایی مداوا کردند.
 
وی افزود: ۴۴۳ نفر در قالب ۱۱۰ تیم وظیفه امدادرسانی را داشتند و در این مدت، ۱۰۳ دستگاه خودرو از برف و کولاک رهاسازی‌ و ۱۳ واحد خانه تخلیه آب انجام شد و علاوه بر این ۳۵ دستگاه چادر، ۵۴۶ تخته موکت، یک هزار و ۵۲۲ کیلوگرم نایلون، ۱۲۱ بسته غذایی، ۲ هزار و ۱۲۵ کیلوگرم برنج و یک هزار و ۸۰۰ بسته غذایی توزیع شد.
 
امدادرسانی در ۱۵ شهرستان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *