یکشنبه 14 آذر 1400

برگزاری جلسه ستاد بحران در هرمزگان با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و مسئولان هلال‌احمر

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران هرمزگان به ریاست مخبر، معاون اول رئیس جمهور و با حضور دبیرکل و رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر، وزرای بهداشت و نیرو، مدیرعامل بنیاد مسکن و سایر مسئولان کشوری و استانی در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ در ابتدای این جلسه مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان گزارشی از روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان ارائه داد که شامل تعداد روستاهای ارزیابی شده، میزان و چگونگی توزیع اقلام امدادی، آماده‌باش نیروهای امدادی و تجهیزات، استقرار بالگردها، برگزاری کمپ و اسکان اضطراری زلزله‌زدگان و سایر خدماتی بود که هلال‌احمر در اختیار افراد متاثر از زلزله قرار داد.
 
همچنین مدیرعامل هرمزگان از اسکان اضطراری اولیه در ۳۰ روستا خبر داد و گفت که ۶۰ روستا تحت تاثیر بوده و تاکنون ۳۰روستا لکه‌گیری شده‌اند. طبق گفته‌ او آمادگی از حیث ارائه خدمات امدادی انجام شده و از امروز دو بالگرد با ظرفیت ۴.۵ تن نیز عملیات امدادرسانی را ادامه خواهند داد تا بتوانیم مناطق عشایری را ارزیابی کنیم و امدادرسانی به نحو مطلوب‌تری انجام شود.
 
در این جلسه رئیس علوم پزشکی استان هرمزگان اعلام کرد که زلزله یک فوتی و ۹۹ مصدوم داشته که فقط هفت بیمار بستری هستند و بقیه بیماران ترخیص شده‌اند.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *