چهارشنبه 29 دی 1400

بازگشت « بل 205 » به ناوگان بالگردی هلال‌احمر

یک فروند بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر پس از پنج‌سال زمین‌گیری، توسط مهندسان داخلی و کارشناسان شرکت هلیکوپتری نوید جمعیت هلال احمر، تعمیر و راه‌اندازی مجدد شد.

مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات گفت: با انجام هزار و 200 نفر ساعت کار فنی و تلاش همکاران در مرکز امداد هوایی و شرکت هلیکوپتری نوید هلال احمر، یک فروند بالگرد بل 205 که سال 1394 به دلیل بروز مشکلات فنی از ناوگان بالگردی این جمعیت کنار گذاشته شده بود؛ مجددا راه‌اندازی شد و صبح روز 27 آذر ماه پس از 6 سال روشن شد و تست کار روی زمین را انجام داد. 
ولی‌پور افزود: برای تعمیر موتور و بخش‌هایی از بدنه این بالگرد حدود 3 و نیم میلیارد تومان هزینه شده‌ است و تمامی مراحل کار در داخل کشور انجام گرفت.
به گفته رئیس سازمان امداد و نجات، ناوگان امداد هوایی جمعیت هلال احمر با احتساب دو بالگرد اختصاصی شرکت نوید متشکل از ۲۴ فروند بالگرد از نوع «میل 171»  و مدل‌هایی از « بل» است و بالگردهای فعال امدادی هلال احمر با اضافه شدن بالگرد مذکور به 21 فروند خواهد رسید.
مهدی ولی‌پور تصریح کرد: رفع نواقص احتمالی و انجام تست‌های لازم برای آمادگی لازم پروازی، مراحلی است که در ماه آینده پایان می‌گیرد و از دهه مبارک فجر در بهمن‌ماه سالجاری این بالگرد عملیاتی خواهد بود.
بالگرد بل 205 ظرفیت جابه‌جایی 8 نیرو را دارد و برای حضور در عملیات‌های جستجو و نجات مناسب است.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *