چهارشنبه 26 مرداد 1401

امدادرسانی به بیش از ۱۰ هزار و پانصد آسیب دیده در سیلاب مرداد ماه توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از امدادرسانی ‌به ۲۴۰۴ خانوار از زمان وقوع سیل و آبگرفتگی در این استان از سوی نیروهای امدادگر و نجاتگر خبر داد و گفت: عملیات امدادرسانی به ۱۰ هزار و ۵۹۲ نفر آسیب دیده توسط ۶۱۳ تیم عملیاتی در استان در حال انجام است .

علیرضا میربهاءالدین اظهار کرد: از ۲۸ تیر ماه  لغایت  ۱۲  مرداد   ۲۹۴ روستا و ۱۳ شهرستان این استان که دچار سیلاب و آبگرفتگی شده بودند امدادرسانی شده اند . 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: امدادرسانی به آسیب دیدگان توسط ۲۲۴۶  نفر روز نجاتگر در قالب ۶۱۳ تیم روز عملیاتی صورت  گرفت.
 
وی ادامه داد: همچنین در این مدت  ۳ هزار و ۴۴۸  نفر از آسیب دیدگان و متاثرین از سیل در چادرهای این جمعیت اسکان اضطراری  یافتند.  ۸۰۲ دستگاه چادر امدادی و مسافرتی  ، ۲۲۰۳ تخته موکت ، ۴۶۱۲ تخته پتو و ۵۹۳۸ کیلوگرم نایلون اقلامی بودند که برای اسکان اضطراری توزیع و مورد استفاده قرار گرفت . 
  
میربها ءالدین به توزیع ۲۱۴۵  بسته مواد غذایی  اشاره کرد و گفت: علاوه بر بسته های غذایی مقدار ۱۱۰۹  قوطی کنسرو ،  ۸۹۶  کیلوگرم برنج   و همچنین اقلام ضروری دیگر از قبیل‌  ۹۸  کیلوگرم  چای ، ۴۲ کیلوگرم قند و شکر ، ۳۸ شعله فانوس ،  ۷ شعله والور  ، ۲۳ ست ظروف بین سیل زدگان توزیع شده است .
وی همچنین گفت :  با عنایت به پایان بارندگی در شهرستانهای سرباز ، دلگان ، فنوج ، چابهار ، میرجاوه و کنارک و  با توجه به پایدار شدن اوضاع جوی عملیات امداد رسانی به آسیب دیدگان در این مناطق پایان یافته است و در سایر شهرستانهای درگیر سیلاب عملیات همچنان ادامه دارد  .
کلمات کلیدی
محمد اینانلو روابط عمومی
تهیه کننده:

محمد اینانلو روابط عمومی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *