چهارشنبه 13 اسفند 1399

برگزاری آزمون درجه ایثار نجاتگران تهران و البرز به میزبانی هلال احمر استان تهران

جمعیت هلال احمر استان تهران در مجتمع امدادی آموزشی، ورزشی هلال احمر شهرستان شهریار و به مدت 2 روز میزبان نجاتگران استان های تهران و البرز برای آزمون کسب درجه ایثار است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، شاهین فتحی اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده توسط سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، جمعیت هلال احمر استان تهران، از ۳۰ دی ماه تا اول بهمن ماه سال جاری میزبان نجاتگران برادر استان های تهران و البرز در نهمین دوره برگزاری آزمون کشوری درجه ایثار است.
وی با بیان این که فضا و امکانات مجتمع امدادی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی جمعیت هلال‌احمر شهرستان شهریار برای میزبانی این آزمون مشخص شده است، ادامه داد: مرکز امدادی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار از امروز و به مدت 2 روز میزبان نجاتگران برادر استان های تهران و البرز برای شرکت در آزمون ایثار است که داوران این آزمون ها نیز از سوی سازمان امداد و نجات و بصورت غیر بومی انتخاب شده اند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: مقرر است در این 2 روز و در 2 گروه ۶۰ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر استان های تهران ۲۰ نفر از نجاتگران استان البرز برای کسب درجه نجاتگر ایثار رقابت کنند که این درجه، بالاترین درجه در جایگاه امدادگران و نجاتگران داوطلب جمعیت هلال احمر تعریف می‌شود و رسیدن به این مرتبه نیز سوابق و آمادگی علمی، جسمانی و مهارتی قابل توجه و ویژه ای را می‌طلبد.
به گفته فتحی، در این آزمون ها، نجاتگران پس از کسب حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز لازم در آزمون های نه گانه آمادگی جسمانی می‌توانند وارد مرحله بعدی که آزمون مهارت‌های امداد و نجات است شوند و هر نجاتگری که بتواند در این مرحله نیز حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مقرر شده را کسب کند، موفق به کسب درجه ایثار خواهد شد.

کلمات کلیدی
amir hatefi niya
تهیه کننده:

amir hatefi niya

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *